AC 85-265V Сончев систем Достапно LED куќиште Сензор за движење на улично светло 40 45 50 60 вати LED улично светло

Краток опис:

Модерниот моден дизајн на изгледот, ја направи светлината да стане уметничко дело, интегрирано со
околината совршено, да се направи е како врвен проект.
· Алуминиумски материјал за кастинг, површински електростатик против стареење
обработка со прскање, супер отпорност на корозија.
· Покривка за леќа, отпорност на удар со висока јачина.
*Влезен напон: AC100-240V,50/60Hz,IP66,Ik08
Хоризонтална инсталација: +10°~-10° прилагодливо
.Вертикална инсталација:+10~-10° прилагодлив
·Површина на ветер:375 cm2
·Резервни делови по избор
10 kv/20kv SPD
Двигател за затемнување од 0-10v
автоматски прекинувач
Нема штекер
5 години гаранција


Детали за производот

Ознаки на производи

Код на производот

JD-1051

lED струја (mA)

700 mA

Количина на LED

Samsung/LG /Cree/Филип

Стапка на моќност

50 W

Температура на боја

6500/4000/3000K

Светлосен флукс

6500lm/6500K

Влезен напон

AC100-277V

Опсег на фреквенција

50/60 Hz

Температура на боја

RA75

Температура на работната состојба

-40℃ - 50℃

влажност на работната состојба

20%-90%

Времетраење на животот на LED

70000ч

Оценка за протест

IP66

Дија за инсталација на цевки

Φ60mm/ Φ42mm

Висина на инсталација

6-8 м

Нето маса

3 кг

Бруто тежина

4 кг

Големина на производот

560*245*110мм

Големина на пакување

610*280*155мм

1051 (1) 1051 (2) 1051 (3) 1051 (4) 1051 (5)

дф


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи