леење со матрица Alu.30W – 200W IP66 150lm/w без алат приспособливо Nema SKD куќиште улично LED осветлување

Краток опис:

Модерен моден дизајн на изгледот, направи светлината да стане уметничко дело, интегрирана со
опкружувањето совршено, за да го направиме како врвен проект.
Се користи во алуминиумски материјал за леење со висока јачина, површински електростатички против стареење
обработка со прскање, супер отпорност на корозија.
Високо проѕирно калено стакло
Влезен напон: AC100-240V, 50/60Hz, IP66, IK09
Хоризонтална инсталација: +10-10° прилагодлив
Вертикална инсталација: +10~-10° прилагодливи
Различни типови леќи за избор
Ветровито подрачје: мала големина: 305 cm2
средна големина: 450 cm2
Резервни делови по избор


 • Високо проѕирно стакло за улично светло со калено стакло:Високо проѕирно стакло за улично светло со калено стакло
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Код на производот

  JD-1053A

  JD-1053B

  JD-1053C

  JD-1053D

  JD-1053E

  JD-1053F

  Струја на возачот (mA)

  1,05 А

  1,05 А

  1.3А

  1.4А

  1,8 А

  1,9А

  LED струја (mA)

  525 mA

  525 mA

  433 mA

  450 mA

  467 mA

  475 mA

  Количина на LED

  16 парчиња CREE XTE

  24 парчиња CREE XTE

  36 парчиња CREE XTE

  40 парчиња CREE XTE

  48 парчиња CREE XTE

  64 парчиња CREE XTE

  Стапка на моќност

  30 W

  40 W

  50 W

  60 W

  70 W

  100 W

  Температура на боја

  6500/4000/3000K

  6500/4000/3000K

  6500/4000/3000K

  6500/4000/3000K

  6500/4000/3000K

  6500/4000/3000K

  Светлосен флукс

  120 LUM/W

  120 LUM/W

  120 LUM/W

  120 LUM/W

  120 LUM/W

  120 LUM/W

  Влезен напон

  AC100-277V

  AC100-277V

  AC100-277V

  AC100-277V

  AC100-277V

  AC100-277V

  Опсег на фреквенција

  50/60 Hz

  50/60 Hz

  50/60 Hz

  50/60 Hz

  50/60 Hz

  50/60 Hz

  Температура на боја

  RA75

  RA75

  RA75

  RA75

  RA75

  RA75

  Температура на работната состојба

  -40℃ - 50℃

  -40℃ - 50℃

  -40℃ - 50℃

  -40℃ - 50℃

  -40℃ - 50℃

  -40℃ - 50℃

  влажност на работната состојба

  20%-90%

  20%-90%

  20%-90%

  20%-90%

  20%-90%

  20%-90%

  Времетраење на животот на LED

  70000ч

  70000ч

  70000ч

  70000ч

  70000ч

  70000ч

  Оценка за протест

  IP66

  IP66

  IP66

  IP66

  IP66

  IP66

  Дија за инсталација на цевки

  Φ60mm/ Φ42mm

  Φ60mm/ Φ42mm

  Φ60mm/ Φ42mm

  Φ60mm/ Φ42mm

  Φ60mm/ Φ42mm

  Φ60mm/ Φ42mm

  Висина на инсталација

  3-4 м

  4-5 м

  5-6 м

  5-6 м

  7-8 м

  8-9м

  Нето маса

  6,0 кг

  6,0 кг

  6,1 кг

  8,0 кг

  8,0 кг

  8,2 кг

  Бруто тежина

  7,0 кг

  7,0 кг

  7,1 кг

  9,5 кг

  9,5 кг

  9,7 кг

  Големина на производот

  550х230х115мм

  550х230х115мм

  550х230х115мм

  617*263*119мм

  617*263*119мм

  617*263*119мм

  Големина на пакување

  600*270*160мм

  600*270*160мм

  600*270*160мм

  660*295*165мм

  660*295*165мм

  660*295*165мм

  како 1 nfg2


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи