Алуминиумска IP66 150W до 200W Надворешна патна светилка CE LVD IP66 Водоотпорна LED улична светилка

Краток опис:

Нема алатки за замена на компоненти, заштедете ги трошоците на претпријатието

Изберете висококвалитетен драјвер за бренд, Philip, Meanwell или Inventronic, безбеден и сигурен

Изолација 2 степен

Флексибилна инсталација, интерфејсот може да се инсталира хоризонтално или вертикално, едноставно и практично

Степен на заштита IP66

Заштита за автоматско исклучување, за вашата безбедносна придружба
Електрификација со голема моќност, до 300W


Детали за производот

Ознаки на производи

Код на производот

JD-1065A

JD-1065B

JD-1065C

JD-1065D

JD-1065E

JD-1065F

JD-1065G

JD-1065H

JD-1065I

JD-1065J

JD-1065K

LED струја (mA)

50 mA

44 mA

39 mA

44 mA

42 mA

42 mA

50 mA

50 mA

53 mA

53 mA

59 mA

Количина на LED

24 парчиња 5050

36 парчиња 5050

54 парчиња 5050

54 парчиња 5050

72 парчиња 5050

96 парчиња 5050

96 парчиња 5050

120 парчиња 5050

150 парчиња 5050

180 парчиња 5050

204 парчиња 5050

Стапка на моќност

30 W

40 W

50 W

60 W

70 W

100 W

120 W

150 W

200 W

240 W

300 W

Температура на боја

6500/4000/3000K

6500/4000/3000K

6500/4000/3000K

6500/4000/3000K

6500/4000/3000K

6500/4000/3000K

6500/4000/3000K

6500/4000/3000K

6500/4000/3000K

6500/4000/3000K

6500/4000/3000K

Светлосен флукс

150 LUM/W

150 LUM/W

150 LUM/W

150 LUM/W

150 LUM/W

150 LUM/W

150 LUM/W

150 LUM/W

150 LUM/W

150 LUM/W

150 LUM/W

Влезен напон

AC100-277V

AC100-277V

AC100-277V

AC100-277V

AC100-277V

AC100-277V

AC100-277V

AC100-277V

AC100-277V

AC100-277V

AC100-277V

Опсег на фреквенција

50/60 Hz

50/60 Hz

50/60 Hz

50/60 Hz

50/60 Hz

50/60 Hz

50/60 Hz

50/60 Hz

50/60 Hz

50/60 Hz

50/60 Hz

Температура на боја

RA75

RA75

RA75

RA75

RA75

RA75

RA75

RA75

RA75

RA75

RA75

Температура на работната состојба

-40℃ - 50℃

-40℃ - 50℃

-40℃ - 50℃

-40℃ - 50℃

-40℃ - 50℃

-40℃ - 50℃

-40℃ - 50℃

-40℃ - 50℃

-40℃ - 50℃

-40℃ - 50℃

-40℃ - 50℃

влажност на работната состојба

20%-90%

20%-90%

20%-90%

20%-90%

20%-90%

20%-90%

20%-90%

20%-90%

20%-90%

20%-90%

20%-90%

Времетраење на животот на LED

70000ч

70000ч

70000ч

70000ч

70000ч

70000ч

70000ч

70000ч

70000ч

70000ч

70000ч

Оценка за протест

IP66

IP66

IP66

IP66

IP66

IP66

IP66

IP66

IP66

IP66

IP66

Дија за инсталација на цевки

Φ48/Φ60mm

Φ48/Φ60mm

Φ48/Φ60mm

Φ48/Φ60mm

Φ48/Φ60mm

Φ48/Φ60mm

Φ48/Φ60mm

Φ60/Φ76mm

Φ60/Φ76mm

Φ60/Φ76mm

Φ60/Φ76mm

Висина на инсталација

3-4 м

4-5 м

5-6 м

5-6 м

7-8 м

8-9м

9-10 м

9-10 м

10-12 м

10-12 м

12-14 м

Нето маса

4,3 кг

4,4 кг

4,5 кг

4,6 кг

7 кг

7,2 кг

7,4 кг

13 кг

13,5 кг

13,5 кг

14 кг

Бруто тежина

5,3 кг

5,4 кг

5,5 кг

5,6 кг

8 кг

8,2 кг

8,4 кг

14 кг

14,5 кг

14,5 кг

15 кг

Големина на производот

598х255х140мм

598х255х140мм

598х255х140мм

598х255х140мм

728*338*153мм

728*338*153мм

728*338*153мм

1015*395*196

1015*395*196

1015*395*196

1015*395*196

Големина на пакување

655*295*190мм

655*295*190мм

655*295*190мм

655*295*190мм

780*385*188мм

780*385*188мм

780*385*188мм

1078*437*238

1078*437*238

1078*437*238

1078*437*238

Чекори за обработка

Леење → Отстранување → дупки за дупчење → тапкање → CNC обработка → полирање → површинско обложување → монтажа → проверка на квалитет → стареење → пакување → складирање

Апликација:

За патишта и автопати, урбани и станбени улици, велосипедски и пешачки патеки, плоштади и пешачки области.

Главни извозни пазари: Источна Европа Западна Европа Австралија Азија Северна Америка Јужна Америка

Плаќање и испорака: Начин на плаќање: однапред TT, T/T, Western Union, PayPal, L/C

Примарни конкурентски предности

1. Ние сме посветени на индустријата за осветлување повеќе од 15 години.
2. Опсегот на производи вклучува LED улични светла, поплавни светла, соларни светла, градинарски светла, Highbay, тревни светла и столбови за осветлување.
3. Сите производи извезуваат на прекуокеанските пазари, вклучувајќи ги Европа, Америка, Југоисточна Азија и Блискиот исток.
4. Компанијата има CE, Rohs сертификати.Силниот тим за КК работи напорно во линиите на производи според системот за контрола на квалитетот SO9001-2015.Квалитетот е стабилен и многу добар.
5. Golden Classic Lighting има фабрика од 15000 m², со 150 лица, вклучувајќи 6 инженери. Ние продолжуваме да развиваме многу нови производи секоја година.
6. Главната опрема содржи 1000t, 700t, 300t машини за леење, 3 CNC машини, LED машини за монтирање и заварување, Автоматска линија за обложување во прав, 3 линии за склопување и две линии за стареење.Производниот капацитет е 500.000 парчиња светла и столбови годишно.
7. Освен тоа, цела нова лабораторија со можност за IES тестирање, IP, IK тестирање, тестирање на работна температура и тестирање Лумен.

LED улично светло 1065 (1) LED улично светло 1065 (2) LED улично светло 1065 (3) LED улично светло 1065 (4) LED улично светло 1065 (5)


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи